Новини

Бронзови медали за БК "Черно море Тича" на държавното по баскетбол

31.05.2019 Бронзови медали за БК "Черно море Тича" на държавното по баскетбол

Скъпи приятели,

За нас е радост и удоволствие да съобщим, че малките "моряци" от баскетболен клуб "Черно море Тича" – гр. Варна, които този сезон се състезават с подкрепата на Евромаркет Кънстракшън, спечелиха бронзови медали на държавното първенство по баскетбол за момчета U12 (до 12 години).

През целия сезон формацията момчета U12 на БК "Черно море Тича", ръководена от Георги Бакалов, се представи много убедително и записа общо 11 победи – 8 в регион "Добруджа" и 3 в квалификациите за държавно първенство. Още в груповата фаза на републиканското тимът се наложи над отборите на "Левски" (79:44), "Берое" (68:40), ЦСКА (76:39), "Балкан" (83:46) и "Локомотив София" (77:22), с което си осигури място във финалната четворка. БК "Черно море Тича" бе един от дванадесетте отбота, достигнали до финали, от общо над 180 в страната.

Клубът остана непобеден до самите финали, които се проведоха от 24 до 27 май в София. До класирането се стигна след единствена загуба в първенството на полуфинала от "БУБА Баскетбол" с 59:64 и нова победа срещу "Берое" с 45:55, с което момчетата извоюваха бронза.

Екипът на Евромаркет желае на малките "моряци" спортен хъс, успех и още много победи в бъдеще!